Dlaczego nie lubimy czytać książek?

Bardzo często słychać o tym, że dzieci nie czytają wymaganych książek. To oczywiście źle i dobrze byłoby to zmienić, ale teraz spojrzymy na rzeczywistość nieco inaczej – czy niechęć do czytania to problem tylko tych, którzy się uczą?

Nie czytamy!

Ogólnie rzecz ujmując, z czytaniem książek nie jest nam po drodze. Nie ma też co ukrywać, że mowa o temacie, w przypadku którego możemy rozmawiać o przeróżnych sprawach. Ludzie są różni i co za tym idzie, różnie reagują. Trudno też odkryć wszystkie przyczyny, które są za to odpowiedzialne.

Niemniej jednak zawsze można pokusić się o pewne przypuszczenia – za przykład może posłużyć choćby czas. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że wielokrotnie brakuje nam czasu. W ogóle jest to niezwykle złożony problem – obowiązki są zrozumiałe, ale życie w ciągłym biegu to nic dobrego. Na pewne sprawy czas powinien się znaleźć! Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym ludzie nie wiedzą, co tracą. Zalety czytania książek to w ogóle temat na długą opowieść – dość powiedzieć, że czytanie pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, uspokaja czy opóźnia demencję. Dobrze też zatrzymać się przy rozwoju technologii – rozwój technologii to coś, co odbiera się jak najbardziej pozytywnie i nie ma w tym nic dziwnego. Aczkolwiek musimy pamiętać, że mamy do czynienia ze swego rodzaju pułapką – z niczym nie można przesadzać.

Warto także uwzględnić, że zawsze jest odpowiednia pora na zmianę. Zmiana nastawienia nigdy nie jest łatwa, ale jeśli decydujemy się na coś lepszego, nie ma nad czym myśleć. Dobrze też mieć na uwadze, że efekty niekoniecznie muszą być szybko widoczne – potrzeba czasu i ciężkiej pracy. Zresztą wystarczy spojrzeć na sprawę z przeciwnej strony – nie chodzi o kłopot, który pojawił się w ostatnich dniach.

Jeżeli szukasz informacji na różne tematy, warto zajrzeć pod ten adres.