Jaki rodzaj dekoltu wybrać, gdy masz obfite piersi?

Dekolt, czyli wycięcie w bluzce czy sukience, jest elementem stroju, który pomaga modelować sylwetkę. Dzięki niemu możesz optycznie powiększyć lub nieco zmniejszyć biust, a także nadać ramionom pięknej linii. Dziś jednak zajmiemy się kwestią doboru dekoltu w przypadku obfitego biustu. Na co warto się zdecydować, gdy masz duże piersi?

Rodzaj dekoltu ma znaczenie

Rodzaj dekoltu, jaki posiada bluzka damska czy sukienka ma duże znaczenie z punktu widzenia biustu. Niektóre typy dekoltów pomagają bowiem podkreślić piersi, a co za tym idzie – są świetnym wyborem przy małym lub średnim biuście. W przypadku obfitych piersi chodzi jednak o podkreślenie ich kształtu, a nie optyczne powiększenie – dlatego też musisz zastanowić się dokładnie nad wyborem typu dekoltu, by prezentować się wyjątkowo kobieco, a przy tym estetycznie.

Jaki dekolt wybrać gdy masz obfite piersi?

W przypadku obfitego biustu jednym z najlepszych wyborów jest dość głęboki (jednak niewyzywający!), okrągły dekolt. Kształt ten pozwala wyjątkowo dobrze podkreślić piersi, a przy tym nie wywołuje ich optycznego powiększenia. Dzięki temu Twój biust będzie wyglądał doskonale, a dodatkową zaletą tego typu dekoltu jest to, że pomaga on w optycznym wysmukleniu ramion i szyi.

Jeśli lubisz dekolt w serek (trójkątny) – z pewnością ucieszy Cię informacja, że także ten typ dekoltu świetnie sprawdzi się w przypadku obfitego biustu. Jednak uwaga – jeżeli masz wyjątkowo długą szyję, zdecyduj się na nieco płytszy dekolt. W innym przypadku zaburzysz proporcje sylwetki i Twoja szyja może wydać się wręcz nienaturalnie długa!

Jeżeli jesteś posiadaczką obfitego biustu i zależy Ci na jego optycznym pomniejszeniu – zdecyduj się na asymetryczny dekolt, który ma „uniwersalne” działanie: w przypadku małego biustu optycznie go powiększy, a przy obfitych piersiach – sprawi, że wizualnie będą wydawać się nieco mniejsze.

Dobrym wyborem przy dużym biuście są także dekolty kopertowe. Bluzka damska z takim rodzajem dekoltu wysmukla górną część sylwetki: szyję i ramiona, a jednocześnie doskonale podkreśla biust, sprawiając, że cała stylizacja prezentuje się kobieco i estetycznie.

Jakich rodzajów dekoltów wystrzegać się przy dużym biuście?

Wiesz już, jakie rodzaje dekoltów wybierać przy obfitym biuście, jednak warto także mieć świadomość, które typy wykończenia bluzek będą zupełnie nietrafione. Jednym z gorszych wyborów jest kwadratowy dekolt, który sprawia, że sylwetka wydaje się być bardziej masywna. Głęboki dekolt w kształcie litery V także nie będzie najlepszą opcją: docierające aż do linii biustu wycięcie optycznie go powiększa. Płytszy dekolt o takim kształcie jest natomiast bardzo dobrym wyborem!

Dodatkowo lepiej jest wystrzegać się m.in. dekoltu-serca oraz dekoltu w kształcie łódki. Obydwa te typy wycięcia powiększają optycznie piersi i spowodują utratę proporcji sylwetki!

Dobrze dobrana bluzka z dekoltem może sprawić, że stylizacja stanie się jeszcze piękniejsza. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na jego rodzaj podczas doboru kreacji dla siebie!