Odkryj piękno Cypru

Bogini Afrodyta symbolem wyspy

Skała Afrodyty to najbardziej znana atrakcja Cypru. Według legendy, to właśnie tutaj na plaży narodziła się z piany morskiej bogini miłości Afrodyta. Właśnie dlatego Afrodyta stała się symbolem Cypru, a wyspa zyskała miano ,,wyspy miłości’’. W pobliżu skały znajduje się także grota, w której według legendy bogini zażywała odświeżających kąpieli. Na cześć bogini Afrodyty wzniesiono także sanktuarium w miejscowości Kouklia. 

Plaża Nissi Beach

Cypr słynie przede wszystkim z pięknych, piaszczystych plaż. Największą popularnością cieszy się plaża Nissi. Otocza ją miękki złocisty piasek, a dookoła rozpościera się turkusowa woda. Zakochani mogą podziwiać przepiękne zachody słońca ze skalistej wysepki. Wieczorami plaża zaczyna tętnić imprezowym życiem. Organizowane są na niej zabawy taneczne i liczne konkursy.

Przylądek Capo Greco

Jeśli będziecie kiedyś na Cyprze nie zapomnijcie odwiedzić przylądka Capo Greco. Jest ona najbardziej wysuniętą w kierunku południowo- wschodnim częścią wyspy. Przylądek zachwyca pięknymi widokami ze skalnych urwisk i licznymi jaskiniami. To idealne miejsce przede wszystkim dla pieszych i rowerowych wycieczek.

Raj dla nurków 

Lubicie nurkowanie, a może jeszcze nigdy nie próbowaliście? Cypr to idealne miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. W krystalicznie czystej wodzie Cypru można podziwiać przepiękne, podwodne krajobrazy przyrody. Na zaawansowanych nurków czeka nie lada gratka. Niedaleko od miasta Larnaki na głębokości 42 metrów morza leży zatopiony od 1980 roku Szwedzki wrak Zenobia. Przyciąga on nurków z całego świata i oferuje niezapomniane wrażenia.