Rozpoczynamy przygotowanie do wakacyjnego caravaningu, czyli dwumiesięczna podróż w kamperze.

Caravaning to styl życia i świetna zabawa w jednym. Oczywiście podróżowanie kamperem ma zdecydowanie więcej zalet. W końcu zyskuje się wspomnienia na całe życie i można przeżyć wiele przygód. Podróże kamperem zbliżają też rodziny i mogą trwać naprawdę długo. Jako, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, to czas rozpocząć przygotowania do dwumiesięcznej podróży kamperem. Czas dowiedzieć się więcej na ten temat.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Bezpieczeństwo jest najważniejsze i trudno się z tym nie zgodzić. Dlatego na początku przygotowań trzeba właśnie o nie zadbać. Na pewno należy sprawdzić stan techniczny kampera i to sprawdzić od A do Z. W żadnym przypadku nie można tego odkładać na ostatnią chwilę, bo w razie gdy okaże się, że coś nie gra, to jest jeszcze czas, by naprawić dany podzespół. Sprawny musi być nie tylko układ hamulcowy czy też kierowniczy, ale też podzespoły, a więc instalacja fotowoltaiczna. Pamiętajcie też, że bojler nie może przeciekać. Oczywiście jako że do wakacji jeszcze miesiąc, to macie czas, by zadbać w kamperze o wygodę, a więc jeżeli nie macie prysznica czy kuchenki, to warto je zamontować. Pozornie małe zmiany mogą dać duże efekty, a właśnie dzięki prysznicowi i kuchence podróż może okazać się jeszcze większą przyjemnością.

Sprawy techniczne się liczą

Możecie postawić na spontaniczną podróż, ale możecie też zaplanować wszystko od A do Z. Nie można tutaj zapominać, że jedno i drugie rozwiązanie ma wiele zalet. Jednak zawsze należy pamiętać, że choć nie musicie trzymać się swojego planu od A do Z, to jednak zawsze musicie być przygotowani na różne sytuacje. Na pewno należy przygotować adresy postojów dla kamperów. W końcu nie można zatrzymać się na zwykłym parkingu, bo to może zakończyć się mandatem i to wcale nie niskim. Do tego jak wiecie życie potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie i z tego też powodu należy wykupić dobre ubezpieczenie. Dzięki temu nie będziecie się tak martwić i pozbędziecie się stresu. Sprawdźcie też jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w danym kraju, bo choć w Polsce zasadniczo nie ma już zupełnie obostrzeń, to jednak nie w każdym kraju tak jest. Lepiej więc wszystko sprawdzić, by potem nie wylądować na kwarantannie.

Dla jeszcze większej wygody

Podróżowanie z najbliższymi jest przyjemne, ale jednak nie jest pozbawione wad. W końcu po kilku dniach może dojść do pierwszych kłótni spowodowanych choćby brakiem dużej prywatności. Na szczęście i ten problem można rozwiązać i jeszcze przy tym zyskać sporo wygody i komfortu. Doskonałym wyborem są przedsionki do kamperowania. Wybór jest ogromny. Można zdecydować się na duże modele, które w ciągu dnia mogą służyć jako bawialnia dla dzieci, a wieczorem zamienić się w miejsce relaksu dla dorosłych czy być dodatkową sypialnią. Oczywiście przy wyborze trzeba kierować się jakością i wybrać taki przedsionek, który jest wykonany z najwyższej jakości materiałów i wodoodporny. Dobrze jeżeli chronić będzie także przed wiatrem. W końcu pogoda jest zmienna, stąd też należy być przygotowanym na różne sytuacje.

Przepis na idealną podróż kamperem

Jeżeli szukacie przepisu na idealną podróż kamperem, to dodajcie do siebie dobry humor, nieco nieprzewidywalności, sporo atrakcji, zadbanie o stan techniczny pojazdu, zakup przedsionka do przyczep kempingowych oraz dużo chęci, a także jeszcze więcej luzu. Nie zapomnijcie jeszcze, aby przygotować jedzenie. Przydadzą się przekąski, ale też można wcześniej przygotować kilka dań, które potem zamrozicie i w czasie podróży możecie odgrzewać. Mając dzieci, warto też zabrać musy owocowe. Nie zapomnijcie spakować wody. Jeżeli podróżujecie z dziećmi, to pomyślcie jeszcze jak zadbać o rozrywkę wieczorami. Możecie spakować choćby gry planszowe, a także książeczki. Warto jeszcze spakować tablet, by w razie, gdy dzieci będą bardzo marudne włączyć im bajkę i zyskać czas dla siebie, czy czas na przygotowanie obiadu.

Jak widzicie przygotowania do podróży kamperem nie muszą być duże, ale jednak są. Zatem koniecznie skorzystajcie z naszych rad i bawcie się dobrze.