3 popularne style wnętrzarskie – co warto o nich wiedzieć?

Minimalizm, łączenie różnych stylów, glamour – to tylko kilka z kierunków, jakie królują wśród trendów wnętrzarskich na 2023 rok.

Jakie są najpopularniejsze style wnętrzarskie? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

Styl skandynawski – proste i przytulne wnętrza

U progu 2023 roku wciąż króluje styl skandynawski. Jego wyznacznikiem są barwy oraz tworzywa kojarzące się z prostotą i bliskością natury. Wśród najpopularniejszych odcieni rządzą więc szarość, biel i beż.

Skandynawskie wnętrze wypełniają drewniane meble, dodatki zrobione z naturalnych tkanin takich jak bawełna, a także grube, wełniane pledy i poduszki, które dodają przytulnego charakteru. Jednocześnie przestrzeń powinna być funkcjonalna oraz jak najbardziej komfortowa. W przypadku tego stylu ceni się minimalizm uzupełniony o przytulne, nastrojowe akcesoria takie jak świece czy proste grafiki.

Glamour, czyli styl i blichtr

Jednym z najmodniejszych stylów jest glamour, który obecnie projektanci odkrywają na nowo. Jego najważniejszą cechą jest efekt luksusowych wnętrz pełnych wyszukanych mebli i dodatków.

Wyróżniają go pikowane, stylowe sofy i fotele, połyskujące złotem oraz srebrem dodatki, a także kryształowe akcenty w postaci choćby okazałego żyrandola. Bazą do eleganckich mebli i akcesoriów są jasne, pastelowe ściany oraz zawieszone na nich duże lustra. Luksusowego charakteru dodają umieszczone na ścianach sztukaterie.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat stylu glamour we wnętrzarstwie.

Eklektyzm w modzie

Ostatni czas w aranżacji wnętrz to wielki powrót eklektyzmu, czyli łączenia różnych stylów. Stare, odnowione meble mieszają się z nowoczesnymi dodatkami i na odwrót. Tutaj liczy się umiejętny dobór kolorystyki, która często jest bardzo nieoczywista. Projektanci łączą kilka kolorów zarówno w przypadku ścian, jak i mebli oraz akcesoriów. Styl eklektyczny to też łączenie z pozoru wykluczających się wzorów czy materiałów: wikliny z metalem, pasów z kropkami, kryształu z drewnem.

Każdy styl dekoracji wnętrz może zachwycać, pod warunkiem że zadbamy o wyszukane meble i dodatki. Na szczęście wśród najpopularniejszych obecnie stylów każdy odkryje ten idealny dla siebie.