Co jest nie tak z tymi związkami?

Rozpadanie się związków można określić jako coś zupełnie normalnego. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że za każdym problemem kryje się jakaś przyczyna. Co możemy powiedzieć o nieudanych związkach?

Ignorowany temat?

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym mowa o czymś, co często nas nie interesuje. Zresztą niejednokrotnie możemy usłyszeć o tym, że trzeba patrzeć do przodu. Takie podejście jest jak najbardziej zrozumiałe, ale warto również koncentrować się na potencjalnym powielaniu błędów.

Dobrze też pamiętać o tym, że nigdy nie ma gwarancji. Wystarczy posłuchać o tym, co mówią różne pary – dzieje się wiele. Z drugiej strony nie chodzi w tym momencie o jakieś zniechęcanie – jeśli można sobie pomóc, należy działać.

Co wiemy?

Weźmy sobie za przykład choćby oczekiwania. Można powiedzieć, że oczekiwania ma się wobec wszystkich wokół.

Naturalnie nie jest to w żaden sposób zaskakujące. Niemniej należy zadać sobie pytanie, co jeśli druga połówka nie zamierza spełniać oczekiwań? Jest to bardzo ważne pytanie i co istotne, pytanie to powinno paść na początku znajomości. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, czy dana relacja ma jakikolwiek sens. Warto też pamiętać o tym, że ludzie często uciekają od nieprzyjemnych myśli. Ba, pojawiają się myśli, zgodnie z którymi druga połówka przejdzie przemianę. Rzecz jasna pod wpływem miłości. Miłość ma znaczenie, ale sama miłość nie wystarczy.

Dobrze też wiedzieć, że ludzie mogą żyć wyobrażeniami. Brzmi to pewnie dziwnie, ale dziwić się nie ma czemu. Ponadto jest to kontynuacja niespełnionych oczekiwań – człowiek na siłę szuka wymówek i potem w nie wierzy.

Na tym zakończymy, choć oczywiście mowa o temacie, w przypadku którego możemy rozmawiać jeszcze długo.