Czy warto korzystać z basenów termalnych?

Baseny termalne są szczególnie atrakcyjne w chłodniejsze dni. Ciepła woda, która w dodatku posiada właściwości lecznicze stanowi prawdziwy relaks dla ciała i duszy. Dzisiejsze termy nie przypominają tych starożytnych. Najczęściej tworzą całe kompleksy Aquaparków. Można w nich popływać, skorzystać ze strefy spa albo poszaleć z dziećmi na zjeżdżalniach wodnych.

Jakie są zalety wód basenów termalnych?

Baseny termalne to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim szereg dobroczynnych właściwości dla organizmu. Woda term posiada zazwyczaj mnóstwo cennych minerałów i pierwiastków. Kąpiele w wodach termalnych działają dobroczynnie na cały ludzki organizm.  Woda termalna pomaga się zrelaksować, zmniejsza dolegliwości związane z bólem stawów i mięśni. Kąpiel w termach wpływa korzystnie na skórę, układ krążenia, wspomaga przemianę materii i usprawnia metabolizm. Woda termalna prawdopodobnie wpływa także korzystnie na układ hormonalny i wspomaga proces obniżenia cholesterolu we krwi. Kąpiele w basenach termalnych pomagają leczyć osteoporozę i ogólnie działają korzystnie na cały organizm.

Jakie są rodzaje wód termalnych?

Wody termalne posiadają różne właściwości w zależności od posiadanego składu chemicznego. Przede wszystkim wyróżniamy wody solankowe, siarczkowe, siarczanowe, szczawiowe, krzemowe, bromowe i radoczynne. W zależności od posiadanego składu wody termalne posiadają różne właściwości lecznicze. I tak na przykład wody termalne szczawiowe posiadają właściwości łagodzące dolegliwości ze strony układu trawienia i krążenia.