Czy wszyscy chcą mieć dzieci?

Jesteśmy różni, ale można odnieść wrażenie, że zdecydowana większość z nas chce mieć dzieci (prędzej lub później). Tak też jest, ale jak się okazuje, sporo osób nie myśli o rodzicielstwie.

Ważne badanie

Przede wszystkim należy podkreślić, że chodzi o badanie, za które odpowiadają psycholodzy z Michigan State University. Badanie, z którego wynika, że 25% dorosłych nie chce mieć dzieci. Co by nie mówić, można się zdziwić. Ciekawe jest też to, że mowa o ludziach, którzy są szczęśliwi.

Czy to kłóci się z teorią dotyczącą tego, że rodzicielstwo to jedna z największych radości życia? Na pozór wydaje się, że tak, ale prawda jest chyba bardziej skomplikowana. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym jedno drugiemu nie zaprzecza – bo czemu jedna lub druga grupa ludzi miałaby kłamać? Ponadto dobrze też zastanowić się nad innymi sytuacjami – szczęście to coś, o czym można opowiadać naprawdę długo.

Czy w przyszłości mogą pojawić się jakieś zmiany?

Niektórzy mogą jeszcze odnieść się do przyszłości – jakby nie patrzeć, ludzie mogą zmieniać nastawienie do poszczególnych sytuacji. Nie ma też co ukrywać, że jest to temat, w przypadku którego trudno cokolwiek powiedzieć – przyszłość możemy przewidywać, ale pewności nigdy nie ma. Zresztą weźmy sobie za przykład gotowość do bycia rodzicem – czy można przewidzieć, kiedy będzie się osobą gotową na dziecko? Zdaje się to wątpliwe.

Można też spojrzeć na to wszystko z innej strony – na koniec liczy się odpowiedzialność. Podejmujemy różne decyzje i później się cieszymy albo mierzymy się ze skutkami.

Artykuły na różne tematy znajdziesz też tu.