Jak zorganizować udane przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

impreza urodzinowa

Photo by rosysmith581/ Pixabay

Niezależnie od tego, czy są to ich pierwsze urodziny, czy czternaste, uczynienie przyjęcia dziecka tak wyjątkowym, jak to tylko możliwe, znajduje się na szczycie listy zadań każdego rodzica. Impreza urodzinowa to wielka sprawa, a obecnie kilka balonów, tort i parę kolegów po prostu nie wystarczą. Jak więc zorganizować idealne przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Skorzystaj z naszych rad, a będziesz na dobrej drodze, aby Twoje dziecko pokochało cię jeszcze bardziej.

Impreza urodzinowa – budżet

Cieszenie się pełnym wrażeń tym ważnym dniem jest priorytetem, więc upewnij się, że dokładnie zaplanowałeś, ile chcesz wydać i wiesz, ile będą kosztować wszystkie niezbędne dodatki. Trzymając się mocno budżetu, miejmy nadzieję, unikniesz wymykających się spod kontroli kosztów i stresu finansowego, który zrujnuje wielkie wydarzenie.

Upewnij się, że bierzesz pod uwagę koszt miejsca, dekoracji, jedzenia, tortu, zabaw, aby nie mieć żadnych przykrych niespodzianek, gdy nadejdzie czas na opłacenie rachunku.

Lista gości

Zapraszasz wszystkich kolegów z klasy swojego dziecka, czy też będą szczęśliwsi w gronie sześciu do dziesięciu najbliższych przyjaciół? Tworząc listę gości wcześniej, możesz zorientować się, gdzie zorganizować imprezę, ile będzie to kosztować i czy będą tam również dorośli.

Impreza urodzinowa – zaproszenie

Żyjemy w erze internetu, więc możesz zaoszczędzić trochę groszy, projektując własne zaproszenia. Możesz skorzystać z programów, np. Canva gdzie łatwo stworzysz piękne projekty. Wydrukuj je na zwykłym papierze i niech dziecko zaprasza gości.

Miejsce imprezy

Jeśli masz własny duży dom, taniej jest zorganizować imprezę u siebie. Minusem jest to, że będziesz mieć później wiele sprzątania, ale jeśli ci to nie przeszkadza, pomyśl o tym. Dziecko będzie zadowolone, że może pokazać kolegom nowe zabawki, czy pograć chwile na komputerze (choć tylko chwile!). Ty w tym czasie możesz ogarnąć trochę mieszkanie, pozmywać, wymienić talerzyki. Jeśli jest akurat ciepło, możesz imprezę zorganizować w ogrodzie. Najpierw jednak zapytaj dziecka, czy chce urodziny w domu. Może będzie wolało zorganizować je gdzie indziej. Przed wyborem innego miejsca niż dom, porozmawiaj z dzieckiem. Może było u kolegi na urodzinach w jakimś miejscu i mu się bardzo podobało.

Tort urodzinowy

Jeśli organizujesz imprezę poza domem, masz z głowy catering, gdyż jest to wszystko w cenie. Tort możesz sama upiec lub zlecić to komuś z rodziny, lub zamówić w cukierni. Obecnie możesz zamówić wiele artystycznych tortów (są one droższe, ale piękne wizualnie). Możesz zamówić tort z motywem z ulubionej bajki, czy wydrukowanym zdjęciem. Opcji jest naprawdę sporo.

Impreza urodzinowa – motyw

Wybierając motyw imprezy, od razu nadajesz jej wyjątkowości. Wybierz coś, co Twoje dziecko kocha (bal księżniczek czy wioska indiańska). Możesz ubrać dziecko w specjalny strój karnawałowy. Będzie naprawdę extra.

Rozrywka

Klauni, magicy, DJ-e, księżniczki Disneya, dmuchany zamek…. Możliwości są nieograniczone. Koszty zamówienia dodatkowych atrakcji są spore, jednak jeśli cię stać zrób to! Dziecko i goście będą zachwyceni. Dziecko również podniesie swoją rangę wśród rówieśników, a to czasem się przydaje! Jeśli cię nie stać, zorganizuj konkursy z małą nagrodą. Popytaj rodziny czy przyjaciół – może ktoś umie malować twarze, albo zrobi małym damom makijaż?

Impreza urodzinowa – przekąski

Wiadomo, że nie ma nic lepszego niż pizza i chipsy. I tego nie może zabraknąć! To jest jeden najważniejszy dzień w roku. Pozwól! Oczywiście zrób kolorowe kanapki, jednak nie za dużo (zawsze możesz dorobić). Pamiętaj o napojach i herbacie. Zapytaj rodziców też o ewentualne alergie gości czy dietę.

Podziękowania

Możesz przygotować mały poczęstunek czy prezent z podziękowaniami (może to być batonik, Kinder Niespodzianka czy coś małego). Dzieci na pewno się ucieszą.

Dostosuj imprezę do wieku

Jeśli masz małe dziecko, wiadomo, że impreza opierać się będzie na zabawie. Starsze dziecko może iść z kilkoma przyjaciółmi do kina, czy pizzę. A może dziecko zrezygnuje z przyjęcia i będzie chciało z tobą fajnie spędzić czas? Wybierzcie się na fajne zakupy (niech wybiera co chce – nawet jeśli ci się to kompletnie nie podoba), idźcie do kina, a ze starszą córką możesz iść na profesjonalny makijaż czy paznokcie.

To ty znasz najlepiej swoje dziecko i wiesz, co go najbardziej cieszy. Postaraj się mu to dać w urodziny, a będzie bardzo szczęśliwe.