Jak zwiększyć zasięg na TikToku?

Tik Tok to obok Facebooka, Instagrama i YouTube’a jedna z najczęściej odwiedzanych platform w internecie. Przez długi czas jej odbiorcami byli przede wszystkim młodzi użytkownicy social mediów. Jednak w ostatnim czasie TikTok zaczął zyskiwać na popularności również wśród gwiazd czy firm. Oś czasu platformy opiera się na sztucznej inteligencji (AI), dlatego użytkownicy mogą łatwo zwiększyć zasięg i zdobyć większą liczbę obserwujących. Czy wiesz w jaki sposób to zrobić? Poznaj 5 cennych rad.

Filmy wykonane w dobrej jakości

Tworząc nowy film warto upewnić się, że obiekt, który nagrywamy jest dobrze oświetlony. TikTok promuje filmy wysokiej jakości z wystarczającą ilością światła. Dlatego korzystając z tego triku już na wstępie zapewniasz sobie miejsce w polecanych kategoriach.

Podążaj za trendami

Kolejną ważną wskazówką jest tworzenie filmów, które są zgodne z obowiązującymi trendami. Filmy polecane przez TikoTok zyskują większy zasięg. Warto też używać popularnych hashtagów, dzięki temu możliwe będzie dotarcie do większej liczby osób.

Twórz chwytliwe treści

Filmy, które zainteresują innych użytkowników mają dużo większe szanse na popularność. Nawet jeśli nie są stworzone w wymaganej jakości, wystarczy, że ktoś otworzy nasze treści dwa razy i poda je dalej, a ich zasięg znacznie wzrośnie.

Regularność kluczem do sukcesu

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu zasięgu na TikToku musisz pamiętać o regularnym dodawaniu treści. Jeśli będziesz robić to często i o podobnych porach, zwiększysz ocenę algorytmu, a to sprawi, że Twoje filmy będą widniały na osi czasu przez dłużej.

Znajdź przyjaciół

Jednym ze sposobów na zwiększenie zasięgu na TikToku jest zdobycie przyjaciół, którzy będą oznaczać nas w swoich filmach. Dzięki temu innym użytkownikom będzie łatwiej dotrzeć do naszego profilu. Aby zachęcić innych do oznaczania Twojego konta, najpierw sam możesz oznaczyć innych u siebie.