Bajka „Było sobie życie” w formie gry komputerowej

Każdy z nas pamięta kultową bajkę „Było sobie życie”, która o anatomii uczuła dużo ciekawiej niż szkolne lekcje biologii. Teraz polska firma CreaibeForge Games zapowiedziała, że stworzy grę komputerową opartą na animacji. Ma trafić do sprzedaży już w 2023 roku.

Profesor Globus i animowana seria „Było sobie życie” pochodzi z 1987 roku. Wyprodukowano ją dla Grance 3, czyli francuskiego kanału telewizyjnego. Jednak wtedy nikt nie spodziewał się, że bajka obiegnie cały świat i stanie się prawdziwym hitem. W Polsce emitowano ją na TVP 1 i TV Plus. Wydano ją też w formie kaset VHS. W 2019 roku ponownie można było przypomnieć sobie losy bohaterów „Było sobie życie”, gdy licencję bajki wykupił Netflix. Liczba oglądających tylko potwierdziła fakt, że produkcja przetrwała próbę czasu, a widzowie nadal chętnie ją oglądają.

Polska firma autorem gry

Polska firma CreativeForge Games zapowiedziała, że gra będzie dostępna w wersji na konsole i komputery. Produkcja ma łączyć elementy gry akcji, edukacyjnej oraz zręcznościowej. Wszystko ma być scalone w estetyczną i miłą w odbiorze formę. Wśród bohaterów gry znajdą się postaci dobrze znane przez fanów bajki, jednak fabuła ma być nieco bardziej rozwinięta. W „Było sobie życie” będziemy mogli zagrać już na początku 2023 roku.