Jakie ćwiczenia siłowe spalają najwięcej kalorii?

Wiele osób chodzi na siłownie po to, aby zrzucić zbędne kilogramy. Przy okazji amatorzy fitnessu chcą także przytyć trochę kilogramów. Z tego względu zaleca się, aby wykonywali oni ćwiczenia, które pozwolą zbudować im masę mięśniową, a przy okazji spalić trochę tłuszczu w ciele. O jakich ćwiczeniach dokładnie mowa? Jakie ćwiczenia są najlepsze, aby spalać kalorie?

Ćwiczenia wielostawowe – najlepsze na budowę masy mięśniowej

Bez wątpienia ciężkie wielostawowe ćwiczenia są najlepsze na to, aby organizm poczuł się zmobilizowany do rośnięcia. W większości przypadków są one znacznie lepsze niż np. treningi kalisteniczne. Mowa tutaj o takich ćwiczeniach jak przysiad ze sztangą, martwy ciąg, wyciskanie sztangi leżąc, czy też wyciskanie sztangi nad głowę stojąc. Wykonując tego typu ćwiczenia generujemy ogromny wydatek energetyczny. Organizm poddawany wysiłkowi przy tych ćwiczeniach spala naprawdę ogromne ilości kalorii. A jak wiadomo to właśnie kalorie, a dokładniej ujemny bilans kaloryczny jest potrzebny do tego, aby redukować tłuszcz. Dlatego wykonująć ćwiczenia wielostawowe na siłowni możemy połączyć jedno z drugim, a więc budowanie masy mięśniowej i redukcję tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia wielostawowe w planie treningowym

Warto zatem wdrożyć do planu treningowego ciężkie ćwiczenia, które będą generowały wydatek energetyczny w organizmie. W ten sposób sylwetka na pewno będzie się zmieniać. Przede wszystkim będziemy mogli dać mocny wycisk mięśniom, przez co będą one rosnąć. Przy okazji będziemy generować większy wydatek energetyczny, dzięki czemu będzie szansa na odsłonięcie zbudowanych mięśni i ich lepszą definicję. Czy teraz już wiesz jakie ćwiczenia są najlepsze, aby skutecznie spalać kalorie i przy okazji budować mięśnie? Zatem koniecznie wdróż do swojego planu treningowego ciężkie ćwiczenia wielostawowe i na pewno taki ruch się opłaci.