Jedzenie przed snem

W jednym o opublikowanych wcześniej tekstów można przeczytać, że jedzenie po 18:00 nie jest niczym złym. To prawda, ale dobrze przyjrzeć się sytuacji dokładniej. Można odnieść wrażenie, że często zapominamy o szczegółach.

Co wiemy?

Możemy przeczytać o tym, że ostatni posiłek powinno się zjeść 2 godziny przed pójściem spać. Takie myślenie można określić jako zgodne z rzeczywistością, ale pamiętajmy, że mowa o sprawie stosunkowo skomplikowanej. Krótko mówiąc, chodzi o coś, do czego nie tak łatwo się odnieść. Dość powiedzieć, że słyszy się choćby o trzech godzinach przed snem. Nie ma również co ukrywać, że czasem trudno oszacować, kiedy pójdzie się spać.

Jeśli wiemy, kiedy możemy jeść, jest to spory plus. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy na tym koniec? Oczywiście nie – to nie tak, że jedzenie jest bez znaczenia. Można też powiedzieć, że nie ma konkretnych wskazań – na pewno potrzebne jest coś lekkostrawnego. Postawienie na coś lekkostrawnego ma związek, z tym że metabolizm zwalnia i ciężkie posiłki nie są trawione w całości. Dobrze również wiedzieć, że resztki zalegające w jelitach fermentują i tym samym mogą pojawić się nieprzyjemne problemy, czy nawet choroby. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że zdarzają się różne sytuacje. Świetnym przykładem odchudzanie – odpowiednia kolacja podczas diety jest niezwykle ważna (zresztą nie powinno to chyba nikogo zaskakiwać).

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym w życiu jesteśmy narażeni na różne zagrożenia. Z drugiej strony wszystko zależne jest od nas samych – po prostu trzeba wiedzieć, z czym wiążą się poszczególne decyzje.

Jeśli szukasz informacji dotyczących różnych tematów, warto też zajrzeć tutaj.