Apartament Rewal – odetchnij od zgiełku dużych miast

ALT: Rewal – nocleg blisko morza i rybackich kutrów

Rewal to niewielka wieś położona na Pobrzeżu Szczecińskim. Jej największą atrakcją jest przepiękna plaża, przystań morska i kąpielisko. Turyści chętnie zjeżdżają tu na okres wakacyjny, by wypocząć w ciszy i spokoju. I o ile latem nawet wioska zamieszkana przez niespełna 1000 ludzi tętni życiem, o tyle zimą możesz odnieść wrażenie, że jesteś tu zupełnie sam.

Nocleg Rewal – blisko morza i kolei wąskotorowej

Atutem Rewala jest jego położenie – w powiecie gryfickim, niedaleko innych miejscowości wypoczynkowych: Niechorza, Pobierowa, Pogorzelicy. Jeśli byłeś w którejś z nich, spodobało Ci się tutejsze wybrzeże, ale jednocześnie masz ochotę na pobyt w bardziej kameralnym miejscu, przyjazd do apartamentów w Rewalu będzie doskonałym wyborem. Bez problemu dojedziesz tu wygodnie drogą wojewódzką nr 102.

Po okolicy z kolei warto poruszać się zabytkową Nadmorską Koleją Wąskotorową, która powstała w XIX wieku na tutejszych – wówczas należących do Prus – ziemiach. Obecnie trasa kolejki liczy jedynie 35 km i funkcjonuje wyłącznie jako linia turystyczna. Prowadzi z Gryfic do Pogorzelicy przez Trzęsacz, Rewal, Śliwin i Niechorze, oferując podróżującym moc atrakcji na całej trasie.

Rewal nad morzem – bezpiecznie i spokojnie nie tylko w czasie pandemii

Rewal to przepiękna miejscowość pozbawiona jednak wielu atrakcji turystycznych. Jeśli poszukujesz kurortu, w którym nie sposób się nudzić i w którym na turystów czeka moc atrakcji i możliwości, lepiej zdecyduj się na któreś z większych miast. Spokój nie musi być wadą – apartamenty Rewal przypadną do gustu osobom szukającym ciszy, bliskości przyrody i terenów spacerowych. Docenią je także ci, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i przestrzeganie procedur – noclegi oferowane przez Sun & Snow charakteryzują się tym, że bezwzględnie przestrzegane są tu wszelkie obostrzenia związane z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Możesz więc czuć się komfortowo i być pewnym, że nie będziesz mieć problemu z zachowaniem dystansu społecznego.

Rewal – noclegi blisko morza dla miłośników spacerów

Najpopularniejszą trasą spacerową w pobliżu apartamentów w Rewalu jest Aleja Róż i Zakochanych. To dwa sąsiadujące ze sobą deptaki biegnące wzdłuż nadmorskiego klifu. Łączą Rewal nad morzem z sąsiednią miejscowością – Niechorzem. Całą trasę obsadzono egzotycznymi roślinami, krzewami i kwiatami – tylko róże występują tu w prawie 150 odmianach! Jak sama nazwa wskazuje, to doskonały cel wycieczek zakochanych par, które nie tylko mogą przysiąść na którejś z ławeczek, podziwiać ustawiane tu od 2010 roku rzeźby bohaterów literackich, lecz także zapoznać się z tablicami z miłosnymi wyznaniami spisanymi w kilkudziesięciu językach.

Oczywiście Aleja dostępna jest dla wszystkich, nie tylko zakochanych. Romantyczny klimat panujący w tym miejscu udzieli się nawet najbardziej pragmatycznym spacerowiczom decydującym się na nocleg nad morzem.

Noclegi nad morzem – Rewal i wieloryby

Apartamenty w Rewalu położone są w sąsiedztwie ciekawej atrakcji, która często pojawia się na fotografiach z tego miejsca. To rewalskie wieloryby: Ventus i Fluctus wykonane z żeliwa. Ten osobliwy symbol Rewala o sporych rozmiarach i niemałej wadze nad morzem znajduje się w samym centrum miejscowości i jest uwielbiany przez rodziny z dziećmi.

Najmłodszych miłośników zwierząt warto zabrać też do Parku Wieloryba, gdzie ustawione są repliki przeróżnych morskich stworzeń: wielorybów właśnie, rekinów, kałamarnic i ryb. Z każdą można zrobić sobie zdjęcie, przyjrzeć się im, a nawet dotknąć. Dodatkowo na najmłodszych czeka też dmuchany zamek i plac zabaw.