Brak motywacji to bez wątpienia bardzo poważny problem. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym jest to prosta droga do marazmu. Mając to na uwadze, trudno nie zadać sobie pytania, jak walczyć z tym problemem?

Różne sytuacje

Zacznijmy jednak od tego, że każda osoba jest wyjątkowa. Co za tym idzie, nie można zagwarantować, że konkretne działanie da pożądany efekt. Do tego są różne okoliczności. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że nie można się poddawać.

Warto również pamiętać o tym, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, co jest wokół nas. Czasem wydaje nam się, że niektórzy mają bezproblemowe życie, ale tak wcale być nie musi. Można powiedzieć, że wszyscy zmagają się z jakimiś kłopotami – jeśli nie chodzi o motywację, to o coś innego.

Potrzebujesz wskazówek?

Jeżeli potrzebujesz wskazówek, nie pozostaje nic innego jak stworzyć plan zmian. Proces zmian nie jest łatwy i w związku z tym konieczne jest popracowanie nad świadomością (a dzięki planowi człowiek ma dokładny przegląd sytuacji). Dobrze też zastanowić się nad wprowadzeniem pewnych rytuałów. Chodzi o rytuały, dzięki którym wzmocnisz motywację, odwagę czy będziesz pielęgnować uważność. Wystarczy wziąć sobie za przykład uśmiech – uśmiech to sygnał do mózgu, że jest w porządku. Nawet wtedy, gdy mowa o wymuszonym uśmiechu. Warto też zatrzymać się przy traktowaniu życia na luzie – potraktowanie życia bardziej na luzie może wydawać się kontrowersyjne. Kontrowersje są zrozumiałe, aczkolwiek nie można zapominać o okolicznościach. Wyobraź też sobie, że życie to wielki plac zabaw – jeżeli coś pójdzie nie po myśli, najprawdopodobniej nikt tego nie zauważy. Takie podejście może okazać się wyzwalające.

Co sądzisz o tych wskazówkach? Na wymienionych informacjach zakończymy, ale to rzecz jasna nie wszystko. Ponadto czasem jest tak, że trzeba umieć zmotywować otoczenie.