Jakie lustro łazienkowe wybrać?

Lustro w łazience nie musi służyć jedynie do wykonywania codziennych czynności higienicznych, ale może stanowić także piękny element dekoracyjny. Odpowiednio dobrana oprawa sprawi, że będzie ono doskonale prezentować się w każdej łazience.

Lustro wiszące

Najmodniejsze jest w tym sezonie lutro okrągłe zawieszane na pasku. Do małej łazienki będzie pasowało przede wszystkich lustro duże, powyżej 40 cm. Jest ono praktyczne i z pewnością optycznie powiększy nam wnętrze. Lustro wiszące powinno być umieszczone przynajmniej 20 cm powyżej zlewu, tak aby podczas mycia nie ulegało zachlapaniu.

Lustra wysuwane

To również modele luster, które są godne uwagi. Dzięki nim już nigdy nie będziesz musiała nachylać się nad zlewem, aby wykonać makijaż. Panom z kolei ułatwią dokładne golenie zarostu na twarzy. Lustra wysuwane często wyposażone są w dodatkowe oświetlenie led.

Lustra wklejane na wymiar

Pasują do każdej aranżacji łazienki. Najczęściej są zamawiane na dowolny wymiar, mogą być klejone do ściany lub zawieszane. Występują w dowolnych kształtach, a nie tylko w formie klasycznego prostokąta. W aranżacji łazienki można wykorzystać nie tylko klasyczny srebrny kolor lustra, ale także brązowy lub grafitowy.

Kolorowe arcydzieła

Oryginalnym trendem we wzornictwie luster jest zdobienie powierzchni tafli specjalnym zgrzewanym szkłem. Proces produkcji polega na łączeniu zwykłego i kolorowego szkła w dużej temperaturze. Dzięki temu można stworzyć piękne ramy, do których wstawia się następnie lustrzaną taflę. Oryginalna kolorystyka i ciekawe wzornictwo doskonale sprawdzą się w nowoczesnej i stylizowanej na starą łazience.

Klasyczna elegancja

Ponadczasowe lustro oprawione grubą złotą lub srebrną ramą sprawdzi się w wielu aranżacjach. Niewątpliwie równie pięknie prezentują się w wielu łazienkach lustra oprawione metalowymi ramami. Na rynku mamy ogromny wybór kolorystyczny tego typu luster, dlatego bez problemu dobierzemy takie, które będzie doskonale komponować się w naszej łazience. Inną modną oprawą lustrzaną jest drewno. Drewniane ramy pasują prawie do każdego typu wnętrza, ponadto ocieplają je.