Litery reklamowe – szybki sposób na skuteczną reklamę?

litery-reklamowe-jako-skuteczna-reklama

Od dłuższego czasu uważa się, że litery reklamowe, zwłaszcza te podświetlane, są najskuteczniejszą formą reklamy. Czy tak faktycznie jest? Czasy, kiedy reklama musiała „krzyczeć”, aby była zauważona odeszły do lamusa. Obecnie najskuteczniejsza reklama to ta, która jest subtelna i przyciąga do siebie odbiorcę.

Dlatego litery reklamowe idealnie sprawdzają się w promocji i budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Pozwalają łatwo zlokalizować firmę, ponieważ design liter reklamowych zawsze przyciąga wzrok. Dodatkowo umieszczone w odpowiednim miejscu mają szansę na zapadnięcie w pamięć klientom.

Świetnie prezentują się one dniem i nocą, przykuwają wzrok odbiorcy i zachęcają do siebie prostą formą. Często nie tracą na kolorach i trwałości. Dobrze działają pomimo zmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego są częstym wyborem klientów. Na co jednak warto zwrócić uwagę? Jakie są inne zastosowania liter reklamowych?

litery-reklamowe-pozwalają-się-wyróżnić

 

Litery reklamowe mają za zadanie zapaść w pamięci klientom

Litery reklamowe mają wiele zastosowań!

Litery reklamowe nie tylko świetnie sprawdzają się jako reklamowy szyld wewnętrzny do ekspozycji nazwy swojej firmy, czy logo. Również idealnie sprawdzają się jako np. wolnostojąca reklama dla miast lub galerii handlowych.

Wolnostojące litery reklamowe idealnie sprawdzą się dla każdego miasta. Do niedawna wysyłaliśmy pocztówki, aktualnie częściej dzielmy się zdjęciami z podróży. Zdjęcie z literami reklamowymi w tle jest cenną pamiątką i równocześnie dobrą promocją dla miasta.

Sposób podświetlenia liter reklamowych

Jest wiele sposobów, aby pięknie podświetlić litery reklamowe, tak by pasowały do ogólnej wizji firmy lub miasta. Producent powinien być zawsze gotowy, by doradzić w wyborze odpowiedniego podświetlenia. Na przykład: utarło się mówić, że do budynków ceglanych – pięknie wygląda efekt black and white, jednak należy również zwracać uwagę na przestrzeń wokół budynku.

Dlaczego warto podświetlać litery reklamowe?

Litery reklamowe warto podświetlać, ponieważ w klimacie polskim przez większość czasu jest zwyczajnie ciemno i ponuro. Wtedy właśnie ulice przyozdabiają oświetlone litery reklamowe, na które wszyscy przechodni i przejezdni zwracają uwagę. W przypadku liter wolnostojących turyści często chodzą na wieczorne spacery, aby zobaczyć efekt podświetlenia liter.

Ile trwa montaż liter reklamowych?

Montaż liter reklamowych niezależnie od tego, czy są one umiejscowione na elewacji, czy wolnostojące – zazwyczaj trwa jeden dzień/kilka godzin.

Wszystko przygotowywane jest wcześniej na produkcji producenta. W dniu montażu w pełni gotowe produkty opuszczają hale magazynowe i trafiają do klienta.

Montaż nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu budynku lub wyznaczonego miejsca montażu liter reklamowych, jednak należy zwrócić uwagę na obowiązujące przepisy BHP i się ich stosować.