Piwo – właściwości zdrowotne trunku

Piwo posiada wiele właściwości zdrowotnych. Pite z umiarem, może wspomagać pracę naszego organizmu, a także zmniejszać ryzyko występowania niektórych schorzeń. Najzdrowsze dla naszego organizmu jest piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Charakteryzuje je przede wszystkim krótka data przydatności do spożycia i brak konserwantów w składzie. Takie piwa są bogatym źródłem witamin z grupy B. Jakie jeszcze inne dobroczynne właściwości można odnaleźć w złocistym płynie?

Antynowotworowe właściwości piwa

Niewiele osób wie, że chmiel zawarty w piwie może wspomóc walkę z chorobami nowotworowymi, a także stanami zapalnymi w organizmie. Obecnie prowadzi się badania naukowe nad pozyskaniem kwasów goryczowych obecnych w chmielu, które mogą wspomóc walkę z niektórymi komórkami nowotworowymi.

Właściwości relaksacyjne

Piwo wypite przed snem z pewnością podziała na nas relaksująco i ułatwi zasypianie. Złoty trunek działa bowiem pozytywnie na układ nerwowy. Substancja znajdująca się w szyszkach chmielu jest wykorzystywana do produkcji tabletek i syropów zalecanych przy leczeniu umiarkowanych stanów nerwicowych. Bez wątpienia takie właściwości piwa mogą być pomocne dla osób zmagających się z bezsennością czy stresem.

Piwo zapobiega powstawaniu zaćmy

Piwo jest bogatym źródłem antyoksydantów, które przeciwdziałają powstawaniu zaćmy. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest ono spożywane w nadmiarze. W przeciwnym wypadku możemy uzyskać odwrotny efekt i tylko zaszkodzić swojemu organizmowi.

Obniża ciśnienie krwi

Powszechnie uważa się, że piwo podnosi ciśnienie krwi i może szkodzić naszemu sercu. Jest to jednak mit. Przeprowadzone badania dowodzą, że piwo obniża ciśnienie krwi, a co za tym idzie może wspomagać także pracę serca. Złocisty trunek posiada właściwości podobne do czerwonego wina, czyli spożywane w rozsądnych ilościach może wspomagać działanie układu krążenia.

Piwo pozwala oczyszczać nerki

Większość osób wie, że piwo posiada właściwości moczopędne. Dzięki temu nasz organizm jest w stanie lepiej oczyszczać nerki. Picie piwa wspomaga działanie tego narządu i zabezpiecza go przed tworzeniem się kamieni nerkowych.