Pomady do włosów i glinki dla mężczyzn – co dają?

Ścinanie włosów na krótko wielu panom zwyczajnie się znudziło. Jeżeli jesteś mężczyzną, który chce zadbać o własną, dłuższą fryzurę, postaw na odpowiednie kosmetyki. Dzięki nim poprawisz stan włosów i ujarzmisz pasma na cały dzień. Włosy pozostaną w lepszej kondycji i będą lepiej rosnąć. Zdrowe włosy to podstawa dobrego wyglądu, dlatego sprawdź, jakie kosmetyki są potrzebne do ich stylizacji na co dzień.

1. Nowoczesne fryzury męskie

2. Do czego służą pomady do włosów?

3. Jakie właściwości mają glinki do włosów?

Ścinanie włosów na kilka milimetrów było modne w latach 90., jednak obecnie panowie znów stawiają na nieco dłuższe włosy. Dotyczy to zarówno dojrzałych mężczyzn, jak i nastolatków. Wraz ze zmianą mody na rynku pojawiło się wiele kosmetyków, które można stosować, by odżywić i ułożyć pasma. Jakie kosmetyki do włosów są odpowiednie dla mężczyzn i dlaczego warto ich używać?

Nowoczesne fryzury męskie

Męskie cięcia to coraz częściej dłuższe fryzury, które możemy ułożyć w różny sposób za pomocą kosmetyków do stylizacji. Panowie stawiają na niekonwencjonalne uczesania w postaci warkoczy, jak i na gładko zaczesane włosy. Niektórzy mężczyźni stawiają na krótsze fryzury z tyłu i z boku, a dłuższe z przodu głowy. Są jednak i tacy, którzy postanowili zapuścić grzywki i resztę włosów, by zyskać efekt w stylu lat 80. Rodzaj fryzury zależy w dużej mierze od własnych upodobań, choć równie ważne jest kierowanie się aktualnymi trendami. Trendy wyznaczają znani aktorzy, muzycy i influencerzy z dużymi zasięgami. Fryzury męskie są dzięki temu ciekawsze i bardziej urozmaicone niż kilka dekad temu.

Do czego służą pomady do włosów?

Jeśli Twoje włosy są niesforne i nie możesz w żaden sposób ich ułożyć, to przyszedł czas na zakup pomady do włosów. Kosmetyk ułatwi codzienne ułożenie fryzury przed pracą lub szkołą. Jego właściwości są podobne do brylantyny do włosów. Pomada ułatwia rozczesywanie włosów, dlatego nie będziesz już walczyć z kołtunami i niesfornymi kosmykami. Jej stosowanie pomoże w nabłyszczeniu oraz wygładzi fryzurę, jednocześnie nadając jej miękkość. Trzeba jednak pamiętać o dokładnym zmywaniu warstwy kosmetyku, ponieważ jej pozostałości mogą wysuszyć skórę głowy. Codzienne nakładanie pomady polega na wcieraniu jej niewielkiej ilości we włosy. Zbyt duża ilość nałożonej pomady da efekt przetłuszczenia. Możesz sam wybrać jaki efekt nabłyszczenia i utrwalenia fryzury będzie dla Ciebie idealny. Włosy utrwalone pomadą będą z pewnością w dobrej kondycji. Kosmetyk pomoże odzyskać ich zdrowy i naturalny wygląd. Pomady do włosów mogą przyciemnić naturalny odcień pasm.

Jakie właściwości mają glinki do włosów?

Twoje włosy są bardzo przerzedzone, więc marzysz, by zwiększyła się ich objętość? Taka sytuacja to dobry moment na zakup glinki do włosów. Kosmetyk idealnie sprawdzi się w odżywieniu zmęczonych i łamliwych włosów, które potrzebują odpowiedniej pielęgnacji do prawidłowego wzrostu i szybszej regeneracji. Glinka ma właściwości, które dobrze wpływają na strukturę włosów bez ich obciążania. Stymulują włosy do lepszego wzrostu, gdyż glinka zadba o wrażliwą skórę głowy każdego mężczyzny. Pomoże zregenerować uszkodzenia naskórka i zwiększyć ukrwienie cebulek włosowych. Nie potrzeba nakładać dużej ilości glinki do włosów – wystarczy jej mała ilość, by zadziałała cuda. Każdy kolor glinki jest odpowiedzialny za inny wpływ na skórę głowy i włosów. Przed zastosowaniem konkretnego kosmetyku powinno się poznać jego właściwości, by dobrać glinkę do indywidualnych potrzeb.