Pomysły na prezent, które zawsze się sprawdzą

prezent

Photo by monicore/ Pixabay

Święta, urodziny, rocznica, komunia czy imieniny. Dni, w które obdarowujemy swoich bliskich prezentami, jest naprawdę sporo. Często pytając się drugiej osoby: „Co chciałby dostać”?, otrzymujemy krótką odpowiedź – „Nic”. Co teraz? Oczywiście i tak kupujemy podarunek, jednak sprawa jest już znacznie trudniejsza, jako że kompletnie nie wiemy co kupić. Spokojnie! Przygotowaliśmy dla was kilka uniwersalnych pomysłów na prezent. Zaciekawieni? Zaczynajmy!

Śmieszny prezent

Wiele osób lubi zarówno dawać, jak i dostawać śmieszne prezenty. Taki podarunek jest świetną opcją nie tylko dla znajomych czy przyjaciół, ale nawet dla drugiej połówki czy rodziny, oczywiście, jeśli wszyscy macie do takich rzeczy dystans. Wyobraź sobie minę twojej babci czy koleżanki, która właśnie kończy trzydzieste urodziny, gdy kupujesz jej dmuchany balkonik. Genialne, prawda?

Jeśli chodzi o śmieszne prezenty, możliwości jest naprawdę sporo. W przypadku, w którym lubicie obdarowywać drugą osobę czymś „od serca” lub zrobionym własnoręcznie, zacznijcie od zakupu jengi. Jest to bardzo popularna gra, z pewnością nie raz ta nazwa obiła się wam o uszy. Sama jenga to za mało? Mamy dla was idealne rozwiązanie! Wyciągnijcie klocki z pudełka i napiszcie lub namalujcie na nich zadania. Gracz, który wyciąga klocek, musi wykonać to zadanie.

Praktyczne prezenty

Szukacie czegoś na prezent, co będzie fajne, ale jednocześnie praktyczne? Możliwości jest naprawdę sporo. U osób dorosłych skarpety to często strzał w dziesiątkę! Praktyczny prezent to wszystko to, co dana osoba musiałaby lub chciałaby kupić samodzielnie, z czego będzie korzystać codziennie lub kilka razy w miesiącu. Jeśli posiadacie w swoim otoczeniu kogoś, kto zajmuje się np. makijażem – zakup nowych pędzli czy fajnych organizerów na kosmetyki to naprawdę dobry pomysł.

Mówi się, że na prezent nie powinno dawać się zegarka czy portfela, ale my ten mit chcemy obalić. Obie te rzeczy są nie tylko przydatne, ale także i fajne. Osoba obdarowywana na pewno będzie zachwycona, zwłaszcza jeśli np. jej stary portfel wołał już o pomstę do nieba.

Uniwersalny prezent dla koleżanki

Świetnym pomysłem na prezent jest spersonalizowany portret lub grafika. Obecnie w sieci znajdziecie mnóstwo artystów, którzy tworzą tego rodzaju dzieła. Macie fajne zdjęcie solenizanta? Może osoba obdarowywana posiada psa czy kociaka, którego kocha całym sercem? Piękna grafika to zawsze strzał w dziesiątkę! Dodajcie do tego piękną ramkę, całość opakujcie w fajny papier i prezent gotowy!

Praktyczne prezenty dla niego

Musicie obdarować jakiegoś mężczyznę? Tata? Partner? Mąż? Kolega z pracy? Możecie kupić mu coś, stricte „męskiego” lub odrobinę zaszaleć. Wszystko zależy od tej drugiej osoby. Prezentem uniwersalnym byłby fajny kubek ze śmiesznym napisem lub koszulka, która wpasuje się w jego gust. Dobrym rozwiązaniem są także kapcie, takie po domu lub puchaty szlafrok.

Dla osoby, która posiada zarost – proponujemy kosmetyki do pielęgnacji brody i wąsów. Znajdziecie je w każdej drogerii czy w sieci. Koszt wcale nie jest tak duży, a jest to bardzo przydatny prezent, który spodoba się każdemu brodaczowi.

Podsumowując, prezenty mogą być przeróżne. Warto słuchać naszych bliskich i wyłapywać strzępki rozmów, które są dla nas istotne. Może mama rzuciła w luźnej rozmowie, że zepsuła jej się patelnia, a koleżance spodobały się perfumy. Zapisujemy sobie te rzeczy w notesie, a gdy nadejdzie czas prezentów, nie będziemy mieć z tym problemu.