Warszawa w weekend – co warto zwiedzić?

Warszawa

Photo by geralt/ Pixabay

Warszawa jest stolicą Polski od 1918 roku, jednak dopiero w 1952 roku pojawił się zapis o jej społeczności w Konstytucji. Warszawa jest nowoczesnym miastem, pełnym pięknych, wysokich budynków. Starówka miasta jest równie cudowna i pełna magicznego klimatu. Koniecznie musisz tu przyjechać i spędzić w stolicy choćby weekend, aby poznać najważniejsze punkty miasta. Z pewnością wrócisz tu nie raz. 

Swoją przygodę zacznijmy od Śródmieścia. Być może do Warszawy przyjechałeś pociągiem lub autobusem, więc wysiadasz na Dworcu Głównym w samym centrum Warszawy. W drodze do miejsca, gdzie będziesz nocował możesz już zacząć zwiedzać rozglądając się wokół. 

Warszawa Śródmieście

Choć Śródmieście wygląda jak jedna z najmniejszych dzielnic na mapie, to tak naprawdę obejmuje siedem dzielnic (Stare Miasto (Stare Miasto), Nowe Miasto (Nowe Miasto), Muranów, Śródmieście Północne (Śródmieście północne), Śródmieście Południowe (Śródmieście południowe), Powiśle i Ujazdów), a także najbardziej znany budynek Warszawy (Pałac Kultury i Nauki), najstarszy uniwersytet (1809), najstarszy park publiczny (otwarty 1727), najstarszy świecki pomnik (Kolumna Zygmunta, 1644), najstarszy budynek (Zamek Królewski, XIII w.). Stąd powinieneś zacząć swoją wędrówkę po Warszawie.

Warszawa – Pałac Kultury i Nauki

Ten budynek to centralna część Warszawy, najbardziej charakterystyczna. Warto wybrać się na Taras Widokowy, znajdujący się na 30 piętrze, z którego rozciąga się wspaniała panorama na całe miasto. Wybierz się tam w dzień i wieczorem. Widoki cudowne. W obiekcie odbywa się wiele imprez, więc może trafisz na coś ciekawego. Możesz spotkać też znane osoby. 

Zamek Królewski i Stare Miasto

To obowiązkowy punkt w zwiedzaniu stolicy. Stare Miasto kusi nas pięknymi starymi kamienicami i klimatycznymi kawiarniami, w których możemy spotkać wielu artystów. Na środku starego miasta stoi znana Kolumna Zygmunta, a obok niej znajduje się Zamek Królewski. Znajduje się w nim apartament Józefa Poniatowskiego. Warto wykupić bilet na zwiedzanie zamku i zobaczyć piękne, bogate wnętrza.

Inne miejsca do zobaczenia w Warszawie

W stolicy Polski miejsc do zobaczenia jest wiele. Mieści się tu wiele muzeów, galerii sztuki, wystaw. Wszystko zależy od zainteresowań, ale każdy znajdzie coś dla siebie. 

Centrum Nauki Kopernik

To miejsce ciekawe nie tylko dla dzieci. Zobaczymy to wiele ciekawych osiągnięć techniki, przeprowadzimy eksperymenty. Można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o działaniu różnych przedmiotów i wytłumaczeniu zjawisk. Wrażenie niezapomniane. 

Stadion Narodowy

Nie tylko dla kibiców. Obiekt robi naprawdę ogromne wrażenie. Możesz zwiedzić stadion z przewodnikiem. Znajduje się tam również punkt widokowy. 

Pomnik Syrenki Warszawy i Wisła

Będąc w Warszawie wybierz się na spacer brzegiem Wisły. Przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie znajduje się pomnik Warszawskiej Syrenki, który musisz zobaczyć. Otoczony jest on piękną fontanną. 

Warszawa – Galerie handlowe

Jeśli kochasz zakupy Warszawa jest idealnym miejscem. Mieści się tu wiele galerii, sklepów marek z całego świata. Spacerując w centrum Warszawy naprawdę warto planować wydatki, bo pokus jest mnóstwo! 

Metro

Koniecznie musisz się nim przejechać. To również najszybsza droga do dostania się na drugi kraniec Warszawy. Warto w kiosku kupić plan miasta i plan metra, gdyż w mieście są 2 linie tego środka transportu. Na weekend to najlepsza opcja poruszania się po mieście. Nie skarcisz czasu na dojazdy. 

Będąc na weekend w Warszawie warto mieć przy sobie przewodnik turystyczny. Jest to wielkie ułatwienie, gdyż stolica ma moc atrakcji, których na pewno nie zdążysz zwiedzić. Warto więc jeszcze w domu zaplanować cały pobyt w tym magicznym mieście.