Glamour w modzie, glamour na co dzień, ale i glamour w mieszkaniu – jak dodać do swojego życia więcej blichtru

Stylistyka glamour kojarzy się niewątpliwie z paryskim szykiem. Widoczna jest w garderobie i tym, co nosimy na co dzień, stylu bycia, ekskluzywnym rozrywkom, ale i wykończeniu mieszkania. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak dodać do swojego życia więcej blichtru.

Garderoba w stylu glamour – czego nie powinno w niej zabraknąć?

Na pewno elementem glamour jest garderoba i to zarówno w znaczeniu wyposażenia mieszkania, jak i zawartości szafy. Każdy marzy o klasycznej garderobie, czyli pomieszczeniu, w którym można zmieścić wszystkie ubrania i dodatki i niczym Carrie Bradshaw przebierać w stylizacjach. Garderoba powinna składać się z wielu półek ściennych, które nie zajmują wiele miejsca. Mogą być one rozmieszczone na całej ścianie aż po sufit. W ten sposób zyska się mnóstwo miejsca do przechowywania. Ale przecież obok półek potrzebne są też drążki. Mogą one znajdować się przy suficie i być opuszczane za pomocą specjalnego uchwytu. Oczywiście garderoba może być zamykana i tu sprawdzą się drzwi ze szklanym wypełnieniem na prowadnicy. Wewnątrz garderoby nie może zabraknąć stylowych ubrań wykonanych ze szlachetnych i wysokiej jakości materiałów takich jak bawełna organiczna, jedwab czy kaszmir. Oczywiście markowe dodatki są tutaj jak najbardziej mile widziane, zatem warto kolekcjonować markowe zegarki, a także torby i torebki, okulary czy paski. Mogą one mieć miejsce w garderobie na specjalnie skonstruowanych obracanych czy wysuwanych półkach. W zamykanej garderobie oczywiście powinno znaleźć się też oświetlenie i tu polecamy złote reflektorki, czyli lampy w stylu glamour.

Rozrywki, które wpisują się w glamour – czyli filharmonia, teatr, ale i elitarne sporty

Wprowadzenie do życia glamour, to także ekskluzywne rozrywki. Na pewno regularne wizyty w filharmonii się to wpisują. Można rozkoszować się muzyką poważną w wykonaniu orkiestry, a także tenorów czy mezzosopranistek albo obejrzeć balet w najwyższej klasy wykonaniu. Wizyta w teatrze na premierze spektaklu także wpisuje się w glamour. Warto postawić również na elitarne sporty, wśród których można wymienić golf, czy też tenis, ale i jazdę konną.

Lampy w stylu glamour, czyli wprowadzamy blichtr do mieszkania poprzez oświetlenie

Jeśli chodzi o wnętrze, to na pewno w każdym pomieszczeniu nie może zabraknąć lamp glamour. Są one nie tylko energooszczędne, dzięki zastosowaniu źródeł światła LED czy to wkręcanego, czy wbudowanego, ale również pięknie się prezentują. Lampy glamour mogą to być stylowe plafony o kaskadowej budowie czy też podobne lampy wiszące składające się z metalowych i kryształowych płytek. Doskonałym wyborem mogą być tez lampy w nietuzinkowych kształtach z wbudowanym oświetleniem LED, np. w kształcie przypominającym dmuchawce. Oczywiście lampy metalowe zdobione kryształkami na swojej powierzchni, np. tworzące splecione ósemki to także doskonały wybór.

Czego nie może zabraknąć wśród elementów wyposażenia, czyli jak dodać wnętrzu kilka nut glamour

Warto jeszcze wprowadzić do życia glamour w stylowych dodatkach. Na pewno obraz w salonie będzie dobrym wyborem. Nie musi być to reprodukcja i można postawić na dzieło sztuki nowoczesnej mniej znanego artysty. W paryskich wnętrzach duży obraz na ścianie w salonie jest charakterystycznym i częstym elementem dekoracyjnym, dlatego warto wziąć z tego przykład, wprowadzając do wnętrza więcej glamour. Poza obrazem sprawdzą się długie lustra w stylowych ramach. Warto postawić również w rogu pomieszczenia duży wazon szklany lub kryształowy, który można wypełnić efektownymi pióropuszami trawy pampasowej.

Warto wprowadzić do wnętrza i życia glamour. W codzienne zwyczaje powinna wpisywać się kawa wypijana ze stylowej filiżanki ze złoconym uszkiem i rozkoszowanie się smakiem monodeserów. Warto również postawić na aktywność fizyczną uprawianą na dachach Paryża, czyli jogę. Paryżanie w ten sposób odrywają się od zgiełku miasta. Ty możesz spróbować jogi w zaciszu własnego domu, słuchając przy tym relaksacyjnej muzyki. Poprzez drobne elementy, a także codzienne nawyki możesz dodać do swojego życia więcej blichtru.