Robimy mnóstwo dziwnych rzeczy!

Nie ma co ukrywać, że ludzie lubią rozmawiać o tym, iż ktoś zachowuje się dziwnie. Można też powiedzieć, że niezrozumiałe rzeczy łatwiej zauważyć u innych.

Nie ze wszystkiego zdajemy sobie sprawę!

Niemniej jednak są rzeczy, o których nie myślimy. Na dodatek nie chodzi o rzeczy, które zdarzają się bardzo rzadko.

Za przykład może posłużyć choćby czkawka. Czkawka jest dla ludzi czymś zupełnie normalnym i naturalnie nie ma w tym nic zaskakującego. Dobrze jednak pamiętać o tym, że czkawka to mimowolny spazm przepony, który jest dokuczliwy i bezużyteczny. Można też zetknąć się ze stwierdzeniem mówiącym o tym, że czkawka jest pozostałością prymitywnego odruchu ssania.

Warto również zwrócić uwagę na sen – nie ulega wątpliwości, że śpimy sporo. Można także powiedzieć, że na sen trzeba poświęcić mniej więcej 1/3 dnia. Istotne jest też to, że żaden człowiek nie wytrzyma bez snu (długo). Gdyby komuś zależało na szczegółach, na pewno trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że podczas snu mamy do czynienia z „konserwacją”. Oczywiście jest to spore uproszczenie – o śnie możemy rozmawiać naprawdę długo.

Skoro jesteśmy przy rzeczach normalnych, ale dziwnych, warto też pomyśleć o śmiechu. Krótko mówiąc, czas zadać sobie pytanie, dlaczego się śmiejemy? Co więcej, odpowiedź na to pytanie nie należy do najprostszych. Psychologowie twierdzą, że można mówić o sygnale, który ma szerzyć pozytywne emocje, wzmacniać więź grupową i obniżać stres.

Jak zapatrujesz się na to wszystko? Co by nie mówić, życie może mieć przed nami tajemnice i możemy kompletnie nie zdawać sobie z tego sprawy. Ten tekst to też swego rodzaju nauczka – musimy pamiętać, że nie zawsze jest tak, jak nam się wydaje.

Informacje związane z życiem codziennym znajdziesz także tutaj.