Ekspres kapsułkowy – czy to dobry wybór?

Planujesz zakup ekspresu kapsułkowego, ale nie wiesz, czy to dobry wybór? Myślisz, że szybka kawa z tego urządzenia wiąże się z gorszymi walorami smakowymi? Masz wątpliwości, czy taka inwestycja naprawdę się opłaca? Poznaj, jakie są zalety takiego sprzętu do kawy! 

Szybka kawa o poranku? 

Tym, co wiele osób skłania do zakupu ekspresu kapsułkowego, jest m.in. wygoda użytkowania i niewielki stopień skomplikowania urządzenia. Jest to ważne szczególnie dla kogoś, kto w godzinach porannych potrzebuje szybkiego pobudzenia tuż przed wyjściem z domu. Ekspres kapsułkowy jest innowacyjnym urządzeniem, które automatycznie zaparza napój. Co więcej, modele dostępne na rynku cechuje stosunkowo niska cena, co jest uznawane za dużą zaletę. Producenci nowoczesnego sprzętu do kawy poświęcają wiele uwagi i staranności, aby stworzyć najlepsze urządzenia – także pod względem wizualnym. Wiele modeli ekspresów kapsułkowych w ciekawej kolorystyce znajdziesz m.in. w internetowym sklep Cafe Silesia.

Jak przygotowuje się kawę w ekspresie kapsułkowym?

Przygotowanie kawy z użyciem kapsułki jest wprost błyskawiczne. Wystarczy w odpowiednim miejscu umieścić ulubioną kapsułkę i uruchomić pracę ekspresu poprzez odpowiedni przycisk. Większość sprzętów tego typu ma wbudowaną funkcję spieniania mleka – ten proces także można rozpocząć jednym kliknięciem. Osoby, które decydują się na zakup takiego ekspresu, powinny wziąć pod uwagę również ceny dostępnych na rynku kapsułek. Koszt kapsułki za sztukę w dużej mierze zależy od renomy producenta. Zakup dużego zestawu jest zwykle bardziej opłacalny. 

Ekspres kapsułkowy – sprzęt łatwy w obsłudze 

Wśród zalet ekspresu na kapsułki można wymienić m.in.:

  • szybkość obsługi, 
  • łatwość w utrzymaniu czystości, w przeciwieństwie do ekspresów automatycznych, 
  • stylowy design i wiele wariantów kolorystycznych, 
  • niewielki rozmiar – taki sprzęt nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie. 

W trakcie zakupów warto zapoznać się z pojemnością danego sprzętu – dla niektórych satysfakcjonująca jest mała filiżanka czarnego napoju, z kolei inni nie wyobrażają sobie kawy w innym naczyniu niż duży, solidny kubek. Jedno jest pewne – z takim sprzętem uzyskasz szybki i niezwykle aromatyczny napój!

Jaką kawę można przygotować z kapsułki?

Kapsułki dają możliwość przygotowania różnych kaw smakowych – cytrusowych, porzeczkowej, z nutą pieprzu lub aromatem prażonego orzecha. Fanów klasyki z pewnością zadowoli kapsułka do tradycyjnego espresso. Dzięki dużej liczbie producentów każdy może znaleźć produkty, które zadowolą jego kubki smakowe. Unikalne kawowe kompozycje mogą być naprawdę uzależniające! 

Czy ekspres kapsułkowy ma wady?

Ekspres kapsułkowy pozwala na szybkie przygotowanie aromatycznej kawy – w przeciwieństwie do ziaren i zmielonej kawy szczelnie zamknięta kapsułka nie wietrzeje i napój ma głęboki smak. Taki ekspres nie jest dobrym pomysłem dla osób, które wypijają dziennie duże ilości kawy, lub posiadają dużą rodzinę. Pijesz kawę raz dziennie lub okazjonalnie? Ekspres kapsułkowy został stworzony z myślą o Tobie!