Jeść zdrowo, czyli jak? Poznaj największe mity o zdrowym odżywianiu.

Zdrowe odżywianie w ostatnim czasie znacznie zyskało na popularności.  Przez to na jego temat pojawiło się wiele krzywdzących mitów, które mogą zaszkodzić osobom niedoświadczonym w tym obszarze, które dopiero co zaczynają swoją przygodę ze zdrowym jedzeniem. Poznaj największe mity o tym jak jeść zdrowo.

Nie należy jeść po 18!

Kto z nas nie słyszał tego zdania? Ciężko znaleźć taką osobę, a okazuje się, że ma ono niewiele wspólnego z prawdą. Nie powinniśmy objadać się tuż przed snem, a ostatni posiłek warto zjeść 2h przed położeniem się do łózka, ale kto z nas idzie spać o 20? Dlatego porę kolacji należy oszacować tak, aby kładąc się do łóżka nie być przejedzonym ani głodnym.

Produkty light są zdrowsze

Nic bardziej mylnego! Tego typu produkty zawierają po prostu mniej tłuszczu, a jego nasz organizm również potrzebuje. Ponadto, często są dużo bardziej przetworzone, a tłuszcz jest zastąpiony cukrem albo zagęstnikami.

Nie można jeść owoców po godzinie 16

To kolejny mit, z którym warto się rozprawić. Owoce rzeczywiście mają więcej cukru niż warzywa, ale posiadają także dużo witamin i minerałów, a one mają korzystny wpływ na nasz organizm. Dlatego owoce, zawsze będą lepszym wyborem niż batonik albo ciastka. Porcja owoców po godzinie 16 z pewnością nam nie zaszkodzi, tylko wyjdzie na zdrowie.