Nie jest łatwo

Sytuacja finansowa to temat, o którym niektórzy może niechętnie rozmawiają, ale zostawmy to. Jeżeli dzieje się źle, trzeba o tym mówić.

Kłopot z inflacją

Nic nie dzieje się bez powodu i trudno przypuszczać, aby sytuacja sama z siebie się unormowała. Można wręcz powiedzieć, że bite są kolejne rekordy (w czerwcu inflacja wyniosła 15,6%).

Niektórzy mogą stwierdzić, że zarabiamy więcej, niż to miało miejsce kilka lat temu. Trudno się z tym nie zgodzić, aczkolwiek nasuwa się pytanie, co ma większe znaczenie? Nie można patrzeć jedynie na pieniądze! Oczywiście nie można patrzeć też tylko na inflację, ale raczej jasne jest, że inflacja ma większe znaczenie niż większe zarobki. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co się wokół nas dzieje. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że łatwo nie jest. Co więcej, nie wiemy, czy w najbliższym czasie sytuacja się unormuje.

Co by nie mówić, trzeba myśleć o oszczędzaniu. W ogóle inflacja pokazuje coś bardzo ważnego – nie mamy całkowitego wpływu na swój los. Jesteśmy w pewien sposób zależni od tego, co się dzieje wokół. Ważne jest też to, że nie chodzi w tym momencie o obwinianie kogokolwiek. Krótko mówiąc, liczy się rzetelne przedstawienie rzeczywistości. Gdy człowiek wie, czego może się spodziewać, można myśleć o planowaniu.

Warte podkreślenia jest też to, że po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, iż media niekoniecznie przekazują to, co ma miejsce. Owszem, są kraje, gdzie mamy gorszą sytuację niż w Polsce, ale czy trzeba się na tym jakoś szczególnie skupiać? Należy porównywać się do lepszych, ale raczej nie dla wszystkich jest to wygodne.

O finansach możesz poczytać też tutaj.