Czy warto wyprawiać dziecku urodziny w domu?

Od kilku lat istnieje moda wśród rodziców na organizowanie imprezy urodzinowej swoim pociechom po za domem. Na rynku istnieje masa miejsc, które cały czas dysponują terminami i zapleczem na organizację urodzin. Dzieci zazwyczaj proszą rodziców o wyprawienie urodzin w sali zabaw, parku trampolin, forcie, kinie lub innych tematycznych.

Urodziny w domu mogą być niezapomnianym wydarzeniem

Jeśli masz w sobie żyłkę organizatora, miejsce i dysponujesz czasem, to sam możesz zorganizować przyjęcie urodzinowe. Jeśli brakuje Ci inspiracji możesz przejrzeć w Internecie gotowe scenariusze zabaw dla najmłodszych. Wspólne przygotowywanie dekoracji, strojów, dodatków oraz pyszności będzie z pewnością dla Twojego dziecka wielką frajdą.

Możesz wynająć animatora zabaw

Jeśli nie masz czasu i pomysłu na scenariusz urodzin możesz wynająć na kilka godzin animatora zabaw. Po za tym nie oszukujmy się nie każdy rodzic potrafi zapanować nad gromadką żywiołowych szkrabów. W zależności od wielkości miasta ceny mogę się różnić, ale koszt wynajęcia profesjonalisty i tak będzie o wiele mniejszy niż organizacja urodzin w dedykowanych miejscach. Przede wszystkim będziesz miał kontrolę nad imprezą i spokojną głowę o to, że dzieciaki się dobrze bawią.

Zaproszenia

Zaproszenia zarówno na imprezę domową jak i zorganizowaną po za nim warto rozdawać minimum dwa tygodnie wcześniej. Każdy rodzic ma swoje życie, plany, zajęcia i żeby wszystko ze sobą zgrać potrzebuje więcej czasu na zaplanowanie wydarzeń. Najlepiej zostawiać je w szatni albo poprosić wychowawczynię w przedszkolu o przekazanie dyskretnie rodzicom podczas przyprowadzani dzieci do przedszkola. Pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji w przypadku maluchów niezaproszonych przez solenizanta na przyjęcie.

Dekoracje

Powinny być związane z tematem urodzin. Jeśli np. dziewczynka w tym okresie interesuje się wróżkami, to motywem przewodnim ozdób będą skrzydlate różowe postacie. Można przy okazji zorganizować quizy z wróżkami i sprawdzić znajomość postaci z bajek. Oczywiście żadna impreza nie może obyć się bez piniaty. Dzieci uwielbiają ją rozbijać, a później zbierać porozrzucane cukierki. To wielka frajda dla solenizanta i jego gości.

Pyszności

Zaletą domowych imprez jest możliwość samodzielnego przygotowania jedzenia. W miejscach organizujących imprezy po za tortem raczej nie mamy wpływu na przekąski serwowane dzieciom. We własnym domu możemy zaszaleć. Na stołach mogą znaleźć się owoce, pyszne koktajle, domowe ciasta i samodzielnie przygotowany lub zamówiony tort.

Kącik dla rodziców

Impreza urodzinowa dzieci zazwyczaj integruje rodziców. Wreszcie jest czas, aby posiedzieć przy kawie, słodkościach i trochę lepiej się poznać. Zazwyczaj dorośli tylko mijają się w drzwiach przedszkola i widują na zebraniach. Podczas urodzin zacieśniają się więzi nie tylko wśród dzieci.