Moda na tatuaż na uchu – wszystko co musicie wiedzieć na ten temat plus rady dotyczące pielęgnacji

Tatuaże stały się synonimem ozdób ciała, które pozwalają się wyróżnić i pokazać swoją osobowość, zamanifestować swoje poglądy. Wiele osób na tatuaże wybiera oryginalne miejsca. Na pewno takim miejscem jest ucho, choć trzeba przyznać, że tatuaże na uchu w ostatnim czasie stały się modne. Trzeba też powiedzieć, że ich wykonywanie nie jest tak niebezpieczne jak w przypadku tatuaży na oczach, których po prostu wykonywać nie należy z powodu ryzyka utraty wzroku. Zatem poznajcie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat mody na tatuaże na uchu. Jak takie tatuaże należy pielęgnować?

Tatuaż na uchu – w uchu lub za uchem – gdzie lepiej wykonać tatuaż?

Tatuaże na uchu można wykonać na zewnętrznej części małżowiny usznej za uchem, abo wewnątrz. Oczywiście w drugim przypadku tatuaż jest bardziej widoczny. W pierwszym jest to tzw. intymny tatuaż, o którego istnieniu wiedzą właściwie tylko ich posiadacze, no chyba, że osoba robiąca sobie taką dziarę ma mocno odstające uszy. Bez wątpienia tatuaże na uszach dobrze się prezentują w przypadku osób, które mają krótkie fryzury, bo w ten sposób mogą być one wyeksponowane.

Rodzaje tatuaży na uszach – zastępujące pearcing, napisy, symbole

Tatuaże na uszach mogą mieć różnorodne znaczenie i wymogę. Jednym ze sposobów wykonania tatuażu na uchu jest umieszczenie go na dolnym płatku ucha. W takim miejscu tatuaż ma zastąpić kolczyki. Można zafundować sobie np. imitację tuneli w uszach. W ten sposób można zyskać ciekawą ozdobę, bez deformacji małżowiny usznej. Tatuaże imitujące pearcing można wykonać też na górnej części małżowiny wewnątrz ucha albo na chrząstce na zewnątrz ucha np. w formie kilku pierścieni. Tatuaże na uszach robią sobie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Poza tatuażami-kolczykami wybierają także dziary symboliczne i napisy na uszach. Robią tak także celebryci. Kilka lat temu Miley Cyrus wytatuowała sobie napis love na uchu. Z kolei Rihanna postawiła na małą gwiazdkę, a Cara Delevingne wytatuowała sobie niewielki diamencik na uchu. Jeśli chodzi o mężczyzn z tatuażami na uszach to można tu wymienić Marcina Różalskiego, którego tatuaże na małżowinach usznych przypominają pajęczyny, a także miłośnika tatuaży Davida Beckhama, który ma wytatuowane serduszko na uchu, a także niewielką różę przy uchu. Mężczyźni chętnie na małżowinie usznej tatuują sobie niedźwiedzia, wilka albo tygrysa. Ponadto stawiają też na wzór mandali.

Czy wykonanie tatuażu na uchu boli?

Trzeba wiedzieć, że wykonywanie tatuażu na uchu, niezależnie od miejsca jest bardzo bolesne. Jest to bowiem miejsce niezwykle unerwione. Trzeba zatem liczyć się ze sporym bólem przy wykonaniu tatuażu. Przed wykonaniem tatuażu należy odstawić leki rozrzedzające krew, a ponadto nie można pić alkoholu. Należy unikać również wszystkiego, co może podrażniać skórę. Czas wykonania tatuażu na uchu zależny jest od stopnia skomplikowania wzoru, jego wielkości, a także umiejętności tatuażysty. Tatuaże na uchu są niewielkie, zatem należy znaleźć dobre studio tatuażu, aby zamiast niewielkiego wzoru nie zafundować sobie niekształtnej plamy.

Jak dbać o tatuaż na uchu po jego wykonaniu?

Na pewno niezwykle istotne jest zadbanie o tatuaż tuż po jego wykonaniu. Tu doskonale sprawdza się używanie ligniny do przecierania i mycia ucha. Należy to robić delikatnie przy użyciu letniej wody, a także żelu do mycia tatuażu. Warto sięgnąć po niezbędne kosmetyki do tatuażu w www.Beardman.pl. Poza wspomnianymi przyda się jeszcze krem przyspieszający gojenie, który nakłada się po oczyszczeniu i osuszeniu tatuażu. Można także zakupić jałowe opatrunki do zaklejania ucha. W ten sposób można chronić ranę przed zanieczyszczeniami, gdy wychodzi się na zewnątrz. Tatuaż należy przemywać w pierwszych dniach nawet co 2-3 godziny, a później 3 razy dziennie do momentu zagojenia. Gdy tatuaż jest już wygojony to trzeba chronić go także przed promieniowaniem UV stosując odpowiednie kosmetyki na tatuaż. Warto sięgnąć po kremy z filtrem UV 50+.

Tatuaże na uchu mogą być efektowne i subtelne zarazem. Trzeba liczyć się jednak ze sporym bólem przy wykonywaniu takiego tatuażu i na pierwszy tatuaż lepiej jednak wybrać inne miejsce.